1. בית
  2. /
  3. צילומי שיניים לילדים

צילומי שיניים לילדים

כאשר מבצעים בדיקת שיניים שגרתית לילדים, לא פעם מאתרים בעיה. כדי להחליט על אופן הטיפול הרצוי והיעיל ביותר, יש להתבסס על “ראיות ממשיות”, ובמקרה הזה – על צילומי שיניים. צילומי שיניים לילדים חשובים מאוד מהמון סיבות. מה בדיוק היתרונות של צילומי שיניים? כיצד הם מתנהלים? ומדוע הם חלק בלתי נפרד מהטיפול?

ריכזנו לכם את הפרטים החשובים, כדי שתוכלו להבין את החשיבות בבחירת מרפאת שיניים מומחית לילדים שמשתמשים בה בצילומי שיניים במקרים המתאימים. 

איתור בעיות ובחירת טיפול

צילומי שיניים לילדים כגון צילומי נשך מאפשרים לרופא השיניים לבחון מקרוב את מצב השיניים וגובה העצם סביב השיניים. כמו כן לסייע באבחון של מוקדי עששת בנקודות המגע בין השיניים, כדי לאבחן בזמן את תחילתם ולהתחיל לטפל בהם בזמן. 

לימוד וחינוך לשמירה על היגיינת הפה

החינוך לשמירה על בריאות והיגיינת הפה אינו מסתיים לאחר הבדיקה אצל רופא השיניים. הביקור מסייע לילדים לפתח הרגלי היגיינה טובים יותר, כדי למנוע בעיות ולשמור על השיניים והחניכיים.

האם צילומי שיניים לילדים בטוחים?

צילומי שיניים הם בטוחים לילדים, כמו גם למבוגרים, וניתן לצלם באמצעותם שיניים בודדות, סדרה של כמה שיניים ועוד. ישנם סוגים שונים של צילומים, ממוקדים והיקפיים, כאשר סוג הצילום נבחר בהתאם לנסיבות ולטיפול הנחוץ. 

אילו בעיות ניתן לגלות באמצעות צילומי שיניים לילדים?

צילומי שיניים לילדים יכולים לאתר מוקדי עששת, זיהומים בשורש השן, מחלות חניכיים, שברים בשיניים, חוסר ועודף שיניים מולד, מורסות, ציסטות, גידולים ועוד. כמו כן באמצעות צילומי שיניים לילדים ניתן לראות את מיקומיהן של השיניים הקבועות בלסתות, ולקבוע את הצורך ביישור שיניים. 

כיצד מתנהל תהליך הצילום?

צילום השיניים מספק תמונה של השיניים, החניכיים, העצמות, הרקמות הרכות סביב השן ועוד. הצילום עצמו אורך כמה שניות. הרופא או הטכנאי יכסו את המטופלים בסינר כבד מעופרת, כדי להגן על הגוף מפני חשיפה לקרינה. במהלך הצילום הילדים יתבקשו לנגוס בחתיכת פלסטיק קטנה ולהחזיק אותה בפה במהלך הצילום, כאשר הרופא יכוון את המצלמה לאזור, יצא מהחדר, ילחץ על כפתור הצילום ותוך כמה דקות תהיה לו תמונה של האזור המצולם אותה יבחן כדי לקרוא את התוצאות. 

הסוגים השונים של צילומי שיניים

בתחום רפואת השיניים ישנם סוגים שונים של צילומי שיניים, ביניהם:

  • צילום נשך – הסוג הפופולרי ביותר שנעשה באמצעות קרני רנטגן ובאמצעותו ניתן לראות את כותרות השיניים האחוריות בשתי הלסתות וגובה העצם בין השיניים. 
  • צילום פריאפיקלי – צילום שמאפשר לראות את כל השן כולל השורש ורקמת העצם מסביב.
  • צילום אוקלוזלי – מציג את גג או רצפת הפה ובאמצעותו ניתן לאתר שיניים שלא בקעו, שברים בשן או בלסת, חפצים זרים, גידולים, ציסטות ועוד. 
  • צילום פנורמי – סוג שמאפשר לראות את התמונה הגדולה, כלומר תצוגה רחבה של כל השיניים, הלסתות, הסינוסים ועוד. 

מרפאה מומחית ברפואת שיניים לילדים ונוער

אנו במרפאת ד”ר חורי בחיפה מומחים בטיפולי שיניים לילדים ומחויבים לספק טיפול יעיל ומקיף לכל מטופל. מרפאת השיניים שלנו בחיפה, מציעה סביבה נעימה ומתקדמת בה כל המטופלים  יוכלו להרגיש בנוח ולדעת שנמצאים בידיים הטובות ביותר. 

אנו משתמשים רק בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ויש לנו צוות מקצועי, מנוסה ובעל ידע רב שילווה אתכם, יטפל וישמח לענות על כל שאלה שיש לכם. מוזמנים להגיע למרפאה שלנו או ליצור איתנו קשר ולזכות לטיפול מקצועי ברמה הגבוהה ביותר!

ילדים טיפולי שיניים